Çeşme' ye Proje Ofisi

HOPPALA !

Sayın Çeşme Kaymakamı basın açıklamasında Çeşme'ye Proje Ofisi oluşturulacağını belirtiyor. Proje Ofisinin ilk uygulaması da herhalde katılımın artırılması olsa gerektir.
"Çeşme Kaymakamı İnci SEZER BECEL, Çeşme Turistik Otelciler Birliği’nin (ÇEŞTOP) hayata geçirdiği "Çeşme İçin Bir Fikrim Var’ projesine ilçede bulunan okulların da dahil edildiğini basın açıklaması ile duyurdu.“

Hocanın fıkrası boşuna değilmiş...
Hocanın ahır kapısının önünde yerlerde bir o tarafa bir bu tarafa bir şey aradığını görenler sormuşlar: Hocam, ne arıyorsun?
Anahtarımı kaybettim de onu arıyorum demiş Hoca.
Hocaya sormuşlar:

  • Burada mı düşürdün, iyi biliyor musun?
  • Yok demiş, ahırda düştü.
  • İlahi hoca ahırda düşen anahtar kapının önünde aranır mı?
    Hoca gülmüş.
  • Ahır karanlık üstelik yerler saman dolu aramak zor. Ama anahtarı aramak gerek ben de arıyorum.

Bir de „Çeşme‘ye Proje Ofisi” açılacakmış. Tam bu fıkradaki gibi…
Ulaşım sorunu çözülmemiş bir ilçeye proje ofisi açsan ne olacak.
Bak bir vatandaşımız ana sorunları ve yapılacakların bir kısmını ne güzel özetlemiş:

MERHABALAR.BEN ÇEŞME, DE YAŞAYAN BİR VATANDAŞ OLARAK ÖNCELİKLİ OLARAK
1) GÜZEL BİR PAZAR YERINİN OLMASI ORASIDA NAMIK KEMAL LİSESININ ARKASINDAKİ BOŞ  BİR ARAZİ VAR BELEDIYE ORASINI KAMULAŞTIRABİLİR.
2) OTO PARK SORUNU ŞİMDİKİ SPOR SAHASINI YERİ SAHAYI ŞEHİR DIŞINA ÇIKARTIP ONUN YERİNE ZEMİNİNE İKİ KATLI OTO PARK GİRİŞ KATINA DÜKKANLAR VE SİNEMA ARTI ÇEŞMEDE ÇOK EKSİK OLAN SANAAT GALERILERI MESELA KIŞ SEZONUN DA YAZ SEZONUN DEĞERLİ RESSAMLARI BULUŞTURUP FAALIYETLERİYLE BİRLİKTE RESİM SERİ GÜNLERİ.Y AZARLARI BULUŞTURUP KİTAP İMZA GÜNLERİ.VB GİBİ FALIYETLER İÇİN DE BU BİNA İÇİN DE YER VERİLECEK MEKANLARIN OLMASI.
3) KOÇA KARI PLAJINDAN BAŞLAYIP KERASUS OTELINE KADAR SAHIL YOLU AÇILIP DENIZE GİRİLEBİLECEK PLAJLARIN AÇILMASI
4) ŞİFNE TARAFLARINA 5 YILDIZLI OTELLERIN AÇILMASI VE VATANDAŞA KALİTELI VE UYGUN FİYATA HİZMET VERİLMESİ TURİSTLERI ÇEŞMEYE ÇEKEÇEKTİR. (Çeşme denildi mi en pahalı yer olarak anılıyor. ondan dolayı yerlı turist gelmiyor.)
5) ÇEŞMEDE TEKELCİ BIR OTOBÜS FİRMASI VAR BUDA ETKİLİYOR BAŞKA FİRMALARIN DA BURAYA HIZMET ETMESİ GEREKİYOR VE REKABET OLMASA KALİTE OLMAZ. DAHA GÜZEL GÜNLER YAŞAMAK DİLEKLERİMLE HOŞÇAKALIN.

Vatandaş diyorki, Çeşme’de “tekelci bir otobüs firması var“. Kışın saat 20:00 den sonra Çeşme‘ye ulaşım yoktur. Siz ise Çeşme'ye Proje Ofisi yapmak gerek diyorsunuz!