KANİ EFENDİ ve CHP’NİN HAİNOMETRECİSİ

Kani Beko İzmir Milletvekili, daha önce de DISK Genel Başkanlığı yapmış ama, görüldğü kadarıyla daha insani ve demokratik gelişimini tamamlayamamış...

Türkiye’nin sorunu ekonomi,o parti bu parti, petrol veya gaz bulma değil, vatandaşlara cevap verme saygısı bile olmayan, ama demokrasi ve insan hakları söylemini ağzından düşürmeyen, çıkarını her şeyden önde tutan, donanımı yeterli olmayan bu kafa, yani zihniyet sorunudur.

Bu adam diyorki “Bakan Selçuk’a, yönelttiğim sorulara ilkokul çocuğuna ders verir gibi ciddiyetten uzak cevaplar gönderiliyor.” Kani Efendi ! Hiç olmazsa sana en azından beğenmesen de bir cevap veriliyor. Ben sizden  Çeşme’deki rezaletle ilgili olarak üç kere cevap vermenizi rica ettiğim halde “GIKINIZ” çıkmadı. Demek ki sayın Bakan  senin gibi adamlara nasıl cevap verileceğini çok iyi biliyor.

Sizin İzmir milletvekili olarak göreviniz nedir? Çeşme’deki keyfi uygulama konusunda haksızsam, haksızsınız deyin, diyemiyorsanız, haklı olduğumu kabul edip gereğini yapın. Ey CHP ! Hadi bir hata yaptınız, Çeşme’de “Odunu koysam kazanır zihniyetiyle” hiç bir özelliği olmayan bu adamı , sırf Tuncay Özkan’ın bastırmasıyla belediye başkanlığınagetirdiniz.

CHP rozetini de çıkarmış, şimdiye kadar basit bir kaç uygulamayla göz boyamanın, basında boy göstermenin haricinde, elle tutulur bir icraatı olmayan, kapasitesi Çeşme BelediyeBaşkanlığına yetersiz kalan bu adamın, ya zevzeklik yapmasını önleyeceksiniz, yasalara uymasını sağlayacaksınız, ya da partiden atacaksınız.

Bak adam ne diyor : “ Çeşme projesine karşı çıkmak vatan hainliğidir.” Breh breh! Güya halkçı bir partinin belediye başkanının kafasına bak! Bu kafa bir yerlerden tanıdık geliyor. Ne zamandan beri eleştiri yapmak vatan hainliği oldu?

Bu adam kim oluyorda, eleştiride bulunanları “hain” ilan etme cüretini takınıyor?

Her şeyimiz tamam da bir “Hainometrecimiz” eksikti. Onu da bulmuş olduk

Böyle kafaya böyle tarak, Çeşme’den yerel politikacı sayın Fatma Esen Kabadayı bacım sağolsun, erkeklerin yapamadığını yapmış ve YouTube da “BANA VATAN HAİNİ DİYEMEZSİN” videosu ile https://www.youtube.com/watch?v=TsVs9h-ZfRE Belediye Başkanı Ekrem Oranı hakli olarak bir yerlere sokup çıkarmış.

Atalarımız ne demişler ? ” Akılsız dostun olacağına, akıllı düşmanın olsun.” Kani Efendi ve CHP aklınızı başınıza toplayın! “ Kol kırılır yen içinde kalır ” mantığıyla bir yere varamazsınız. Farkında mısınız ? bilemiyorum, Türkiye’de bunun devri geçti. “ Hainometre” kelimesinin mucidi sayın Ruhi Mehmet Çilek’in " VATAN HAİNİ NASIL OLUNUR? " başlıklı http://sosyalyasamdaalternatif.blogspot.com  linkinde yayınlanan harikulede yazısını dikkatinize sunarım.