ÇEŞME’NİN EKOSU BELEDİYE BAŞKANI EKREM ORAN “YAMUK“ ÇIKTI!


Genel Merkezi

Önceki kısımda okuduğunuz metinleri yayınlanmadan önce Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’a, CHP Genel Merkezine, CHP Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerine ve CHP İzmir milletvekillerine, kendilerine haksızlık yaptığımızı düşünüyorlarsa veya yazdıklarımızda doğru olmayan bir şey varsa görüşlerini belirtmeleri için gönderildi. Hiç birinden TIS yoktur. İşte insani gelişmişliği yetersiz olan “BU KAFA“ 17 seneden beri iktidara gelemiyor ve “UMUTTAN“ beslenerek yeni oluşumların da önünü kapatıyor. Bunları yazıyoruz diye sanmayınki AK Parti taraftarıyız. Biz sosyal demokrat Atatatürk çizgisinde bir kuruluşuz, ama bir kasaba belediye başkanına bile “Sen neyapıyorsun?“ diyemeyen bu umursamaz, duyarsız, sorumluluğunu yerine getirmeyen “KAFA“ nın gözler önüne serilmesi vatandaşlık görevidir. Kazara iktidara gelmesi durumunda Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretebileceğine inanmak bize göre ham hayalciliktir.

Almanların “Şeytan detayda saklıdır.“ diye bir atasözü var. Yani küçük problemler önemsenmezse daha büyük problemlere yol açar. Anayasayı bir kere delmekle bir şey olmaz demenin sonuçları ortadadır. Partisi falan fark etmiyor Türkiye‘nin önündeki en büyük sorun, akılcı çözümler üreten, rasyonel ve bilimsel düşünen, demokratik olgunluğa erişmiş, ahlaklı ve düzgün yöneticilerin azlığıdır. Çeşme işportacı cenneti olmuş, kaldırımlar yollar masalarla kapatılmış, altyapı, park ve ulaşım sorunu olan bir ilçe, adam pişkin, pişkin “Çeşme’de bale, opera, plastik sanatlar olacak “ diye mikrofona bağırıyor. Kimse kusura bakmasın ama buna “Ayranı yok içmeye atla gider... “ denir.

Sayın Ekrem Oran,
Bırak, baleyi, operayı, plastik sanatları, sen önce Çeşme’nin “Dingonun ahırına “ dönmesini durdur. Bu işler meydanlarda nutuk atıp, boy boy fotoğraf çektirip basında boy göstermekle, “Çeşme sevdamız” demekle olmaz. Gördüğüm kadarıyla vatandaşlar senden önceki belediye başkanlarından selamlarını bile sakınıyorlar. Bir belediye başkanının böyle basitliklerden dolayı Internete düşmesi oldukça üzücüdür. Umulurki bundan sonra vaktimizi ve uğraşımızı Çeşme için daha yararlı işler için kullanırız.
Saygılar.